Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

gopstrzciannelogo

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

Ciekawostki

Regionalna Izba Doliny Biebrzy w Laskowcu

Regionalna Izba Doliny Biebrzy w Laskowcu to niewielkie muzeum, mieszczące się w odnowionym budynku starego kościoła parafialnego. Powstała ona dzięki ini­cja­tywie Pana Wójta Gminy Trzcianne Zdzisława Dąbrowskiego oraz zaangażowaniu miejscowego Proboszcza i okolicznych mieszkańców.

 

Wodniczka

Wodniczka (Acrocephalus paludicola) – gatunek niewielkiego ptaka wędrownego z rodziny Acrocephalidae, wcześniej zaliczanego do pokrzewkowatych. Zamieszkuje wschodnią Europę i zachodnią Azję po Ural, w pasie klimatu umiarkowanego. Jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem w skali globalnej. Na całym świecie żyje zaledwie ok. 20 tys. par, głównie w Polsce, Niemczech, na Białorusi, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech i zachodniej Rosji.

Najstarsze drzewo

Wjeżdżając do Giełczyna, wsi położonej w widłach Narwi i Biebrzy przywita nas potężny Dąb. Jego wiek szacuje się na około 300 lat.

Król Biebrzy

W ostępach Biebrzańskich Bagien, w opuszczonej wsi Budy mieszka niezwykły człowiek – pan Krzysztof Kawenczyński. Porzucił on wygody cywilizacji i postanowił żyć w zgodzie z naturą. W jego „królestwie” czas zdaje się płynąć wolniej...

Król Biebrzy

Urokliwy kościół

Miejscowość Giełczyn może poszczycić się jednym z najstarszych i najbardziej urokliwych kościołów w gminie, a także w województwie. Został on wybudowany w 1777 roku i od tego czasu nie przechodził praktycznie żadnych większych modernizacji.

Kościół