Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

gopstrzciannelogo

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

WŁOCHY – Pielgrzymka Narodowa Polaków

Rzym – Watykan – Wenecja – Asyż – Florencja – Piza

Gmina Trzcianne wraz z Parafią pw. św. App. Piotra i Pawła w Trzciannem organizują pielgrzymkę do Włoch w dniach 17 – 25 października 2016r. Zapisy w kancelarii parafialnej w godz. 8-10 a w niedzielę po każdej Mszy. Zaliczka 500zł.

Więcej szczegółów ...

 

1 dzień 17 października 2016r. poniedziałek: Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Częstochowy. Msza Święta na Jasnej Górze. Następnie przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu przy granicy z Austrią. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień 18 października 2016r. wtorek: Śniadanie. Przejazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka, następnie zwiedzimy Bazylikę Św. Marka Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji, kolacja, nocleg.

3 dzień 19 października 2016r. środa: Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli – miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Wizyta w Bazylice Św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób Św. Franciszka oraz będziemy podziwiać m.in. cykl 28 fresków mistrza Giotto. Następnie udamy się na spacer przez centrum miasta, na koniec którego zwiedzimy Kościół Św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Kolacja, nocleg.

4 dzień 20 października 2016r. czwartek:

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie zaczniemy od Katakumb, których początki związane są

z połową II wieku. Stanowią one część dużego obszaru pomiędzy Via Appia Antica, Via Ardetina

i Via delle Sette Chiese, który zajmuje powierzchnię około 15 ha. Następnie zobaczymy kościół Quo Vadis - świątynię mającą upamiętniać miejsce spotkania św. Piotra z Jezusem. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. W Bazylice nawiedzimy grób Św. Jana Pawła II. Następnie udamy się pod Zamek Św. Anioła, Fontannę di Trevi oraz na Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5 dzień 21 października 2016r. piątek:

Śniadanie. Przejazd do Rzymu i dalsze zwiedzanie „wiecznego miasta”. Na trasie naszego spaceru: Piazza Navona z fontannę „Czterech Rzek” Berniniego, Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik króla Wiktora Emanuela II. Przejście na Kapitol. Z tarasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum a następnie dotrzemy słynną Via Fori Imperiali pod najsłynniejszy amfiteatr świata – Koloseum. Na koniec dotrzemy jeszcze do Bazyliki Św. Jana na Lateranie i znajdujących się tuż przy niej Świętych Schodów. Udział we Mszy św. w Bazylice św. Jana na Lateranie. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6 dzień 22 października 2016r. sobota:

Śniadanie. Przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję u Ojca Świętego Franciszka w Auli Pawła VI. Po południu udział we mszy św. w Bazylice św. Pawła za murami. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

7 dzień 23 października 2016r. niedziela:

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Udział w modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem. Udział we Mszy św. w Bazylice św. Piotra. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme na południe od Florencji, kolacja, nocleg.

8 dzień 24 października 2016r. poniedziałek:

Śniadanie. Przyjazd do Florencji. Przejazd komunikacją miejską do centrum. Zwiedzanie miasta: Bazylika św. Krzyża, następnie Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio. Dalej katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Będziemy również podziwiali stojące tuż przy katedrze: Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Po zakończeniu zwiedzania Florencji przejazd pociągiem lokalnym do Pizy, gdzie zobaczymy słynny Plac Cudów z najbardziej znanym zabytkiem tego miasta – Krzywą Wieżą. Powrót pociągiem do Florencji. Czas wolny na posiłek i wyjazd w drogę powrotną.

9 dzień 25 października 2016r. wtorek:

Kontynuacja przejazdu przez Austrię, Czechy i Polskę. Podczas przejazdu czas wolny na obiad

w restauracji w Polsce. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena: 2.050zł brutto/os. – wycena dla grupy od 45 osób płacących

Zakres świadczeń:

Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach o dobrym standardzie (pokoje 2-3 os. z łazienkami): 1 nocleg w Czechach, 1 nocleg w okolicy Wenecji, 4 noclegi w okolicy Rzymu, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme.

Wyżywienie: 1 śniadanie w hotelu w Czechach, 6 śniadań kontynentalnych wzmocnionych

w hotelach we Włoszech, 1 obiadokolacja w hotelu w Czechach, 6 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w hotelach we Włoszech

Transport: komfortowy autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

 Opieka doświadczonego pilota.

UWAGA:

koszt realizacji programu turystycznego (opłaty klimatyczne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za lokalnych przewodników, system słuchawkowy AlmaTour Guide, bilety na komunikacją miejską w Rzymie, Florencji i Pizie) wynosi ok. 95 EUR/os.

ze względu na religijny charakter wyjazdu priorytetem jest uczestnictwo w mszach

i nabożeństwach. W związku z powyższym kolejność realizacji programu turystycznego w Rzymie może ulec zmianie.