Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

gopstrzciannelogo

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

Biebrzańska akcja sterylizacji i kastracji psów i kotów już w najbliższy weekend

W dniach 2-3 czerwca w Trzciannem odbędzie się akcja taniej sterylizacji i kastracji psów i kotów. Operacje będą prowadzić - pod okiem doświadczonego chirurga – studenci weterynarii z SGGW. Zabiegi będą wykonywane jedynie za symboliczną opłatą.

Młodych, niechcianych szczeniąt i kociąt rodzi się znacznie więcej, niż mogą przyjąć życzliwe domy. Połowa wszystkich urodzonych psów i kotów umiera, a znaczna część z nich jest bezdomnych.

Zabijanie (topienie, zakopywanie itd.) lub pozostawianie bez opieki (np. w lesie) szczeniąt czy kociąt jest nie tylko okrucieństwem wobec bezbronnych stworzeń, ale także przestępstwem, za które może grozić nawet do 2 lat więzienia!

Sterylizacja i kastracja są zabiegami chirurgicznym wykonywanymi w narkozie, na skutek których zwierzę traci trwale zdolność do rozrodu. U kastrowanych samców znika problem włóczęgostwa, u samic kończą się problemem z niechcianymi szczeniętami. Operacja nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwój psychiczny i fizyczny zwierzęcia.

To już trzecia taka akcja warszawskich weterynarzy w Trzciannem. Poprzednio cieszyła się ona ogromnym powodzeniem. Tylko w 2011 r. w trzy dni poddano zabiegom ok. 40 zwierząt.

W dniach 2-3 czerwca w Trzciannem zespół studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pod okiem doświadczonego chirurga dr Beaty Degórskiej, będzie ponownie wykonywać zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt.

Zabiegi będą wykonywane ze znacznym upustem cenowym, który możliwy jest dzięki wparciu finansowemu firm i osób wspierających tę akcję.

Liczymy, że dzięki tym zabiegom, zmniejszy się liczba niechcianych zwierząt. Brak opieki człowieka to dla nich cierpienie i często śmierć. Dla ludzi to problem ze znalezieniem maluchom domu. Nieraz to też niebezpieczeństwo ze strony zdziczałych włóczących się psów. – mówi dr Beata Degórska - Wiosenna ruja to dla wielu niewysterylizowanych samic kolejna ciąża i kolejne kłopoty dla właścicieli. Dzięki zabiegowi można rozwiązać ten problem raz na zawsze.

Zainteresowani właściciele zwierząt proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 605 072 963.

Więcej informacji:

  • dr n. wet. Beata Degórska, SGGW, chirurg, tel. 603 702 711
  • Małgorzata Górska, Gospodarstwo Ekoturystyczne „Na Karczaku” – zapisy, tel. 605 072 963.