Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

gopstrzciannelogo

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

Święto Ludowe

W dniu 19 czerwca 2011r. we wsi Zajki Gmina Trzcianne odbyły się uroczyste powiatowe obchody Święta Ludowego. Organizatorami byli władze Zarządu Powiatowego PSL w Mońkach i Wójt Gminy Trzcianne.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez ks. Stanisława Jakubowicza w zabytkowym drewnianym Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Giełczynie. Dalsza część uroczystości odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Zajkach, wybudowanej przez mieszkańców wsi z własnych środków.
Gości przywitał sołtys Wojciech Zalewski wraz z Wójtem Gminy Trzcianne Zdzisławem Dąbrowskim. Uroczystości zaszczycił obecnością Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski. W swoim przemówieniu podkreślił wzorową współpracę samorządu z władzami województwa. Podkreślił również zaangażowanie mieszkańców wsi Zajki w rozwój swojej wsi.
W dalszej części uroczystości zabrał głos Prezes PSL w Mońkach Andrzej Daniszewski, podziękował wszystkim kandydatom biorącym udział w wyborach samorządowych z ramienia PSL i wręczył dyplomy podziękowania. Następnie przemawiała Starosta Moniecki Joanna Kulikowska, która pogratulowała mieszkańcom wspaniałej inicjatywy i dbałości o swoją miejscowość. Burmistrz Goniądza Tadeusz Kulikowski przyłączył się do gratulacji i życzył dalszych sukcesów w realizacji kolejnych zadań.
Goście zaśpiewali mieszkańcom "Sto lat" a następnie wszyscy odśpiewali "Rotę" po czym udali się na piknik ludowy.