Ogłoszenia urzędowe

  • przetargi
  • obwieszczenia
  • inne
zobacz więcej ...
 

Środki pomocowe UE

Inwestycje realizowane z dofinansowaniem funduszy unijnych

zobacz więcej ...
 

Kultura

Wydarzenia, wystawy, warsztaty i inne inicjatywy kulturalne naszej społeczności

zobacz więcej ...

 

Urząd Gminy Trzcianne
ul. Wojska Polskiego 10
19-104 Trzcianne
tel. / fax. 085 738-50-56
email: trzcianne@trzcianne.pl

 

 

gminny portal mapowy 02

 

logo---Kopia

 

epuap banerdobry

 

youtubetrzcianne

 

rodo

 

baner turystyka207px

 

logo lgd

 

gopstrzciannelogo

 

Program 500plus

 

bz-logo

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Plik pdf-1

 

Najnowsze inwestycje

Gmina Trzcianne jest w trakcie realizacji szeregu inwestycji, które przysłużą społeczności lokalnej. Powstaną nowe garaże OSP Trzcianne. Świetlica w Chojnowie zostanie wyremontowana a w Niewiarowie w budynku byłej szkoły zostanie utworzona nowa. Drewniany budynek byłego kościoła w Laskowcu zostanie zaadoptowany na Regionalną Izbę Doliny Biebrzy.

 

Kończą się prace przy budowie nowych garaży dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciannem. Będzie tam miejsce dla dwóch wozów bojowych. Nadchodzące październikowe obchody 100-lecia OSP Trzcianne odbędą się w nowej remizie.

Rozpoczął się remont Świetlicy Wiejskiej w Chojnowie. W ramach remontu zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, posadzki, wybudowane zostanie ogrzewanie kominkowe, a w pomieszczeniu na dole utworzona zostanie mini siłownia. Zadanie dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 działanie „Odnowa i rozwój wsi”.

Została wykonana dokumentacja techniczna i złożono w dniu 6 lipca 2010r. wniosek o dofinansowanie w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla operecji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” na zaadoptowanie byłego budynku szkoły podstawowej na Świetlicę Wiejską w Niewiarowie. Wniosek został złożony poprzez Lokalną Grupę Działania Fundacja Biebrzańska. Przewidywany termin zakończenia październik 2011r.

Zaprojektowano remont istniejącego obecnie nie użytkowanego budynku dawnego kościoła wraz z zagospodarowaniem jego otoczenia w Lakowcu na Regionalną Izbę Doliny Biebrzy. Prace remontowe przewidują odnowienie budynku z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. W ramach zagospodarowania otoczenia planuje się wybudowanie wiat tematycznych i dekoracyjnych, budynku gospodarczego, wiaty plenerowej, muru z kamienia polnego. Za prezbiterium kościoła planuje się miejsce na lapidarium (stare krzyże, kapliczki, pomniki, nagrobki). W ramach prac wykonane zostaną zabiegi pielęgnacyjne wszystkich drzew. Wniosek o dofinansowanie złożono w dniu 30 czerwca 2010r. w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 działanie „Odnowa i rozwój wsi”. Przewidywany termin zakończenia październik 2011r.